دوربین آموزش داوطلب داوطلبان اخبار کنکور و دانشگاه

دوربین: آموزش داوطلب داوطلبان اخبار کنکور و دانشگاه

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری آماده کنار رفتن از منزل موسیقی هستیم ، ما رانت‌خوار نیستیم

اولین نشست منزل موسیقی کشور عزیزمان ایران در سال ۹۷ یکشنبه ۲۶ فروردین با حضور تعدادی از بازیگران و صورت های معروف و فعالان عرصه موسیقی در تالار استاد جلیل شهناز

آماده کنار رفتن از منزل موسیقی هستیم ، ما رانت‌خوار نیستیم

ما رانت خوار نیستیم/ آماده کنار رفتن از منزل موسیقی هستیم

عبارات مهم : فعالیت

اولین نشست منزل موسیقی کشور عزیزمان ایران در سال ۹۷ یکشنبه ۲۶ فروردین با حضور تعدادی از بازیگران و صورت های معروف و فعالان عرصه موسیقی در تالار استاد جلیل شهناز منزل بازیگران و صورت های معروف کشور عزیزمان ایران برگزار شد.

به گزارش مهر، فرهاد فخرالدینی رییس شورای عالی منزل موسیقی در ابتدای این برنامه ضمن تبریک فرارسیدن سال تازه بیان کرد: امروز جای بسیاری از دوستان عزیز ما از جمله محمدرضا شجریان که به حق لقب خسرو آواز کشور عزیزمان ایران شایسته اوست، خالی هست. من پنجاه سال است که با او همکار هستم و امیدوارم بتوانیم بار دیگر او را در کنار خود ببینیم. او هنرمندی است که در اوج محبوبیت همانی بود که بود. من هم به جوانان می گویم که مانند او باشند. من به جوانان توصیه می کنم که از غرور پرهیز کنند و یاد بگیرند که همواره با هم باشند.

موسیقی شرایط خوبی ندارد، بیایید با هم خوب باشیم
وی ضمن ارایه تاریخچه ای از روند تشکیل مجموعه های صنفی موسیقی در کشورمان افزود: ما اینجا جمع شدیم که اتحادی بین ما وجود بیاید. باور کنید دلم به درد می آید که اهالی موسیقی در این مدت با هم خوب نیستند. منزل موسیقی منزل همه ماست و همه باید در آن همکاری جدی داشته باشیم. شما می دانید به دست آوردن این مجموعه صنفی که من سهم کوچکی در تشکیل آن دارم چقدر سخت بود؟ آیا بهتر نیست ما هم منزل موسیقی خودمان را حفظ کنیم که در آینده بگویند عده ای از بازیگران و صورت های معروف تصمیمات درستی گرفته اند؟ ما باید کاری کنیم که پرسشها حل شود. این روزها از موسیقی همه جور استفاده می کنند ولی همین موسیقی در این سال ها شرایط خوبی ندارد. می دانید علت این عنوان چیست؟ فقط به این خاطر است که ما اهالی موسیقی همدلی مناسبی نداشته ایم. به همین منظور بنده و اعضای شورای عالی منزل موسیقی اینجا گردهم آمدیم که با هم حرف بزنیم.

پس از صحبت های فخرالدینی اعضای شورای عالی منزل موسیقی متشکل از حسن ریاحی، محمد سریر، داریوش پیرنیاکان، هوشنگ کامکار و داود گنجه ای با حضور سید محمد میرزمانی رییس هیات مدیره منزل موسیقی، حمیدرضا نوربخش مدیرعامل منزل موسیقی و عباس سجادی کارشناس این بخش از برنامه را شروع کردند.

قرائت یک بیانیه تازه از منتقدان منزل موسیقی
مهدی قادری تهیه کننده موسیقی در ابتدای این برنامه متنی را که عده ای از منتقدان منزل موسیقی طی روزهای گذشته منتشر کردند، قرائت کرد.

در این متن که به امضای تعدادی از فعالان موسیقی رسیده، آمده است: «امروز و در این جمع به نمایندگی از منتقدانی با شما سخن می گوییم که مدت ها صدای انتقاداتشان به جایی نرسید، تاثیری نگذاشت و پاسخی نگرفتند تا نهایتا بواسطه برگزاری جلسات ضرب اصول در بررسی عملکرد منزل موسیقی و تلاش پرسش برانگیز مدیر عامل این نهاد و معاون وقت هنری در به تعطیلی کشاندن این جلسات گرد هم آمدند تا آنچه را سال ها در سینه داشتند و یا به آرامی ابراز می داشتند با صدایی بلندتر ولی باز هم محترمانه و مطابق با اصول مدنی و دموکراتیک بیان کنند. این گروه طی این چهار سال در این راه کم تلاش نکردند و همت نگماشتند ولی جز درب های بسته، تهمت ها، تحقیرها، محدودیت ها، تفرقه اندازی ها با تطمیع و ترساندن و یا به بازی گرفته شدن با سیاست بازی های دور از ارزش یک جامعه فرهنگی و هنری نصیبشان نشد آنهم از سوی نهادی با ادعای کار صنفی و جایی که در اصل می بایست مامن و ملجا همگی آن ها می بود که همین دست رفتارها بوده و است که نه تنها بعضی از منتقدین که بخشی بزرگ از جامعه موسیقی امروز ما را ناامید و مایوس، منفعل و بی تفاوت و یا حتی اعتقاد به شیوه های رادیکال و کینه جویانه کرده است.

این گروه از منتقدان به وضوح اعلام می دارند که نباید حضور امروزشان در این جلسه بواسطه به رسمیت شناختن شیوه عملکرد منزل و گردانندگان و مدیران اجرایی آن، احساس عوض کردن یا نشان حسن نیتی در آن نهاد تا به امروز تلقی شود، بلکه این حضور صرفا بواسطه عاملیت شخص جناب آقای فرهاد فخرالدینی در تدارک این جلسه و دعوت ایشان از منتقدان، به احترام ایشان و با آگاهی از حسن نیت وی به عنوان هنرمندی بزرگ، پیشکسوت، خوشنام و مورد اعتماد همه و به امید آینده ای بهتر جهت جامعه موسیقی صورت گرفته است.

بدیهی است جلساتی از دست نشست امروز نخواهد توانست وقت و وقت مناسبی جهت بیان انتقادات، حل پرسشها مزمن و ریشه دار موجود و ایجاد همدلی و اتحادی پایدار در بین اهالی موسیقی تصور گردد ولی با حضور و نظارت جناب فخرالدینی و بزرگانی از این دست امید می رود امروز را بتوان فتح بابی فرخنده جهت شروع و اصلاحی خجسته دانست. باز هم بدیهی است منتقدان حاضر به ارائه موارد مورد انتقاد و راهکارهای خود در وقت های از پیش برنامه ریزی شده است و هدفمند با حضور اصحاب موسیقی و رسانه خواهند بود. در آخر تاکید این توصیه مهم است که با همه این ها شروع موثر این راه جز با مشاهده عوض کردن در عملکرد منزل موسیقی بر اساس سرفصل های زیر که در واقع روح انتقادات این چندسال منتقدان آن نهاد را تشکیل می داده از سوی اهالی موسیقی پذیرفته نخواهد شد:

۱- پایبندی به اصول اولیه فعالیت صنفی و مدنی، ۲- قانونمداری. التزام و عمل به اساسنامه، ۳- شفافیت در عملکردها و محرم دانستن اهالی موسیقی و بویژه اعضا. ۴- پاسخگو بودن در برابر سؤالات، نقدها و عملکرد پیشین آن نهاد و تصحیح روال های نادرست موجود. ۵- احترام و ارزش یکسان جهت تمامی اهالی صنف موسیقی، تلاش در جهت منافع جمعی و دوری از هرگونه عملکرد محفلی. ۶- دوری از سیاسی کاری، ایجاد رانت و به حداقل رساندن وابستگی به نهادهای دولتی به هر شکل.»

اظهارات مدیر عامل در پاسخ به منتقدان
حمیدرضا نوربخش مدیرعامل منزل موسیقی بعد از قرائت این بیانیه بیان کرد: اگر بخواهیم به دوستان منتقد پاسخی داشته باشیم باید مصداقی ماجرا را پیش ببریم که وقت اجازه این کار را نمی دهد. اگر بخواهیم حسن نیت خودمان را به دوستان منتقد نشان دهیم باید بگوییم «چشم». ما قطعا راجع به مواردی که گفته شد هر کاری بتوانیم انجام خواهیم داد ولی شما در جریان باشید از زمانی که موارد انتقادآمیز مطرح شده است من جهت صحبت و برطرف سوءتفاهم با عزیزان منتقد پیش قدم شدم.

شما در جریان باشید از زمانی که موارد انتقادآمیز مطرح شده است من جهت صحبت و برطرف سوءتفاهم با عزیزان منتقد پیش قدم شدم
وی با ارایه دوباره توضیحاتی مبنی بر عدم حضورش در یکی از نشست های «گفتمان ضرب اصول» با عنوان «عملکرد ۱۵ ساله منزل موسیقی» گفت: آقای شهرام صارمی شاهد بنده هستند که من حتی به دوستان گفتم که ما حاضریم میزبان عزیزان منتقد در منزل موسیقی باشیم و اصلا بنا بر این نبوده که ما قصدی جهت حضور در این نشست نداریم. به هر حال این سوءتفاهم شروع شد و همین جور ادامه پیدا کرد. ما فکر کردیم بعضی دوست ندارند که امور اصلاح شود بلکه به ماجرا شخصی نگاه می کنند و چون از فلان کس خوششان نمی آید ماجرا را به جای دیگری می برند.

وی تاکید کرد: قطعا عملکرد ما در منزل موسیقی قابل نقد است و ما به هیچ عنوان خود را خالی از اشکال نمی دانیم و قطعا کسانی هم هستند که بهتر از ما می توانند در منزل موسیقی مدیریت کنند ولی ای کاش دوستان انتخابات منزل موسیقی را تحریم نمی کردند و حاضر می شدند عمر و قت و زندگی خود را جهت چنین کار مقدسی صرف کند. شما مطمئن باشید در منزل موسیقی از جیب خیلی های می رود ولی در جیب آنها چیزی نمی آید. کسی هم دنبال وجهه و اعتبار نیست که بخواهد با نام منزل موسیقی این اعتبار را کسب کند. من باز هم می گویم اتفاقات پیش آمده جهت منتقدان عزیز نشات گرفته از یک سوءتفاهم بوده و من از شما خواهش می کنم این جلسه را به فال نیک گرفته و به اصل ماجرای موسیقی بپردازیم که پرسشها زیادی در این زمینه وجود دارد.

مشکل منزل موسیقی سوءمدیریت است
کیوان ساکت آهنگساز و نوازنده موسیقی بعد از بیانات نوربخش روی صحنه حاضر شد و گفت: من اصولا برپایی جلسات در کشور عزیزمان ایران را فقط به انتشار بعضی از نوشته ها منحصر می دانم ولی باید بگویم که تلفن آقای فخرالدینی حکم دستور را جهت من دارد. همه دوستان می دانند که بنده اینجا نه با کسی دشمنی دارم و نه مسئله شخصی برایم مهم هست. من بر این باورم آنچه ما در اینجا نیاز داریم مدیریت خوب هست. شما می بینید اتفاقات بدی که در کشورما افتاده نشات گرفته از همین سوءمدیریت است.

شما با عملکرد نادرست در منزل موسیقی باعث شدید که محبوبیت منزل موسیقی در بین هزاران اعضای منزل موسیقی کم شود
این هنرمند بیان کرد: دوستان شما با عملکرد نادرست در منزل موسیقی باعث شدید که محبوبیت منزل موسیقی در بین هزاران اعضای منزل موسیقی کم شود و این یک فاجعه است که نشان دهنده عدم مشروعیت و عدم محبوبیت هست. از سوی دیگر عنوان سلب اعتماد توصیه دیگری است که باید به آن توجه کرد. متاسفانه ماجرا به گونه ای هدایت شده است که رانت ها زیاده شده است هست. من با هیچ فردی دشمنی ندارم و فکر می کنم موسیقی هنر علاقه ورزیدن است ولی رانت ها و سوء مدیریت باعث شده است در شرایط خوبی در منزل موسیقی به سر نبریم.

فرهاد فخرالدینی بعد از بیانات کیوان ساکت گفت: راه حل بعضی از مواردی که آقای ساکت به آن اشاره داشت مبتنی بر حضور پررنگ در مجامع عمومی منزل موسیقی است که در این صورت آن فردی که دوست دارید گزینش خواهد شد. باور کنید دیگر از من گذشته که مدیر شوم و باید جوانان در عرصه های مدیریتی منزل موسیقی حضور داشته باشند. شما مطمئن باشید اگر بنده شخصا متوجه شوم که نمی توانم کاری بکنم سریعا کناره گیری خواهم کرد همانگونه که در ارکستر ملی نیز چنین تصمیمی را اتخاذ کردم چون در آن شرایط ادامه کار برایم فراهم نبود. نگذارید کسی که شایستگی حضور در مدیریت منزل موسیقی را ندارد در اینجا بنشیند.

نوربخش نیز عنوان کرد: من از آقای کیوان ساکت خواهش می کنم از کلماتی که بار حقوقی دارد پرهیز کنند. هنگامی که شما از کلمه رانت استفاده می کنید و به اعتقاد من کلمه بسیار بدی است باید راجع به آن مصداق هم بیاورید. شما مطمئن باشید اگر من رانت خوار بودم چپ و راست باید آلبوم تولید کرده و در کشورهای متفاوت کنسرت می دادم. البته ممکن است بعضی از دوستان تصور کنند که ما رانت خوار هستیم ولی واقعا به کار بردن این کلمات خیلی جفاست. اصلا کدامیک از بزرگانی که در اینجا نشستند از رانت استفاده می کنند؟ اگر دوستان واقعا مصداقی از رانت ذلت بنده و هیات مدیره دارند با مدارک و مستندات ارایه دهند. کیوان ساکت می تواند به من بگوید که سوءمدیریت دارم ولی من از دوستان می خواهم جهت بیان بعضی از صحبت ها کمی رعایت کنند.

اگر دوستان واقعا مصداقی از رانت ذلت بنده و هیات مدیره دارند با مدارک و مستندات ارایه دهند
چند پیشنهاد اجرایی به هیات مدیره
فاضل جمشیدی خواننده موسیقی ایرانی هم در این نشست گفت: این دافعه در منزل موسیقی به وجود آمده هست. منزل موسیقی از چند سال پیش تاکنون گسترده تر شده است و باید فعالیت هایش نیز گسترش پیدا می کرد ولی می بینیم ما از کار عقب هستیم. شما اگر به مجامع برگزار شده است کانون ها دقت کنید خواهید دید که فعالیت های ما کم کردن یافته هست. به همین منظور من چند پیشنهاد اجرایی دارم که امیدوارم در منزل موسیقی لحاظ شود.

وی افزود: ما جهت منتقدان و تحلیلگرانی که به منزل موسیقی انتقاد دارند کانونی تشکیل دهیم تا منتقدان بیایند و حرف های خودشان را در قالب یک کانون عنوان کنند. از سوی دیگر تشکیل دبیرخانه اجرایی در شورای عالی منزل موسیقی یکی دیگر از مواردی است که می تواند در منزل موسیقی مورد بررسی قرار گیرد. این به نوعی شبیه فعالیت های شورای نگهبان است که می تواند مورد بررسی هیات مدیره قرار گیرد. توصیه دیگر بحث روابط عمومی منزل موسیقی است که بسیار ضعیف هست. من پیشنهاد می کنم فردی نیرومند را به عنوان مدیر روابط عمومی گزینش کنید که همه اعضا بتوانند از طریق این مجرا ارتباط منسجمی با مدیریت منزل موسیقی داشته باشند در غیر اینصورت با این ساختار اجرایی فعلی نمی توانیم به نقطه درستی برسیم.

محمد سریر عضو شورای عالی منزل موسیقی نیز بعد از صحبت های جمشیدی تاکید کرد: ما با برگزاری این نشست ها به سمت بالندگی بیشتری خواهیم رفت. من توصیه می کنم این جلسات را ادامه دهیم تا به مرور پرسشها نیز مرتفع شود. من حتم دارم همه دوستانی که در این جلسه صحبت کردند و طی ماه های گذشته نیز نقدهایی به منزل موسیقی وارد کردند با حسن نیت این کارها را انجام می دهند.

مهدی آذرسینا پژوهشگر و نوازنده نیز در این نشست اظهار کرد: آن چیزی که باعث دوری بعضی بازیگران و صورت های معروف از منزل موسیقی شده، این بوده که رفتارهای دوستان خیلی هنرمندانه نیست. منزل موسیقی در این سال ها تقریبا بر خلاف جهت فعالیت های موسیقایی حرکت کرد. به عبارتی این مجموعه هنگامی که هیات مدیره ای با اشخاص نام آوری دارد باید با آشنایی بیشتری در عرصه موسیقی حرکت کند. حتی برخورد با بازیگران و صورت های معروف هم چندان هنرمندانه نبود.

خانه موسیقی و اصطلاح شتر، گاو، پلنگ
پیرنیاکان عضو دیگر شورای عالی منزل موسیقی هم در ادامه صحبت های آذرسینا بیان کرد: اگر اساسنامه منزل موسیقی را مطالعه کنید متوجه می شوید از اول هم این تضاد را داشتیم که این اساسنامه و تشکیلات آیا باید به عنوان صنف از تمامی موسیقی طرفداری کند یا فقط موسیقی تفکری و جدی را دنبال کند؟ من خودم که جزو هیات موسس منزل موسیقی بودم، از همان ابتدا در این مورد که موسیقی پاپ نباید باشد، موضع داشتم. ما بحث های زیادی داشتیم که کسی که در پارک ساز می زند تا رهبر یک ارکستر می توانند در منزل عضو و از حق مساوی برخوردار باشند. بنابراین اگر بخواهیم فکر آقای آذرسینا را دنبال کنیم حتما باید اساسنامه منزل عوض کردن کند و یک منزل و انجمن دیگری صرفا جهت موسیقی خیلی هنری تشکیل شود. اینجا یک صنف است که ما نباید این گونه نگاه کنیم که چه کسی استاد است و چه کسی شاگرد. این ها همه در منزل از یک حق برخوردار هستند.

حمیدرضا نوربخش با اشاره به نحوه تشکیل صنوف هنری در کشورمان طی سال های اخیر گفت: در دولت اصلاحات با توجه به اینکه شعار مهم رییس جمهور وقت رسیدن به جامعه مدنی بود، نهادهای مدنی ای را پایه گذاری کردند. پیش قراول این نهادها منزل سینما بود. در آن روز چون پیشه ای راجع به این نهادها نبود مشورت و جمع بندی کردند که با توجه به اینکه کار فرهنگی هنری است نمی تواند نگاه کارگری و کارفرمایی بر آن حاکم باشد و مورد نیاز است چنین فعالیت هایی با قواعد وزارت ارشاد فعالیت کنند و اساسا به همین جهت است که این نهادها با عنوان موسسه فرهنگی هنری چند منظوره ثبت شد. موسسات چند منظوره صاحبانی دارند که سهام داران آن تلقی می شوند و با توجه به اینکه اینجا چنین نگاهی نبود و قرار بود بازیگران و صورت های معروف نیز فعالیت کنند، فعالیت صنفی هم دیده شده است و به اصطلاح شتر گاو پلنگ هست. البته بعد از اتفاقاتی که جهت منزل سینما رخ داد و ماجرا تا مرز تعطیلی هم پیش رفت مدتی است تصمیماتی جهت حل این عنوان در شورای عالی انقلاب فرهنگی اتخاذ شده است تا این عنوان با امضای رییس جمهوری مرتفع شود. یعنی این موسسه ها تحت قوانین موسسه های فرهنگی هنری نیستند و می توانند عضوگیری کنند و تمام قواعد صنفی بر آنها جاری است که این مورد مراحل آخر خود را می گذراند. ما انجمن صنفی موسیقی هم داریم که در وزارت کار ثبت شده است و مشابه آن در سینما نیز ثبت شده است هست. منزل های هنری اگرچه نام موسسه فرهنگی هنری دارند ولی نهادهای صنفی هستند.

ما یا خیلی خیال پردازیم یا خیلی خوش باور
حسین پرنیا نوازنده و آهنگساز موسیقی ایرانی در بخش دیگری از این مراسم که سه ساعت به طول انجامید، بیان کرد: من فکر می کنم ما یا خیلی خیال پرداز هستیم یا خیلی خوش باور. گویا ما فراموش کردیم در کشور عزیزمان ایران زندگی می کنیم ما باید ببینم هنگامی که دنبال دموکراسی در موسیقی هستیم چقدر معنی دموکراسی و با هم بودن را می فهمیم؟ هنگامی که دوستان در این جلسه می گویند رانت است منظور رانتی نیست که جهت آقای جزایری به کار می بردند. منظور این است برنامه ها و داوری ها عادلانه نیست. اگر عادلانه سخن بگوییم جامعه مرد و زن ها هرکدام ۵۰ درصد باشند ما نیمی از این جامعه (زن ها) را نداریم. اصلا در اینجا وظیفه نهادهای موسیقی چیست؟ اگر همه تصمیم گرفتیم کار موسیقی انجام بدهیم اگر فردی گفت «موسیقی حرام است» باید چه تدبیری جهت آن داشته باشیم؟ ما زمانی می توانیم معنی دموکراسی را بفهمیم که منتقدان ما در خود ما باشند. ما باید تعارف های مصلحت اندیشی را کنار بگذاریم لیکن دیگر گاماس گاماس جلو رفتن به درد موسیقی نخواهد خورد.

نوربخش نیز در پاسخ پرنیا توضیح داد: آقای پرنیا چه کسی گفته منزل موسیقی موضع ندارد؟ راجع به خیلی از اتفاقات مملکت موضع دارد. منزل موسیقی حتی راجع به کلیت روند گزینش مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد مطلبی در فصلنامه منزل موسیقی منتشر کرده هست. البته که این حق وزیر و معاون وزیر است هرکسی را می خواهند به عنوان مدیرکل دفتر موسیقی گزینش کنند. ما در این زمینه صحبت داشتیم که آیا روند درستی است دو دستگی ایجاد کنیم و به مدیری بگوییم فلانی را گزینش نکن و فلانی را گزینش کن؟ حتی در نامه ای فقط گفتند عملکرد مدیر قبلی خوب بوده و اساسا راجع به مدیر بعدی کسی صحبت نکرد.

تشکیل یک ارکستر بزرگ در منزل موسیقی
فرهاد فخرالدینی رییس شورای عالی منزل موسیقی نیز در ادامه صحبت های نوربخش تصریح کرد: دوستان آرزوهای زیادی در دل همه ما نهفته هست. من آرزوهای بسیار جهت منزل موسیقی، مملکتم و کسانی که با هنر و سروکار دارند، دارم. الان هم گفتیم شاید بتوانیم کاری انجام بدهیم. این موضوعی که می خواهیم با آنی که می توانیم انجام بدهیم ممکن است خیلی تفاوت داشته باشد. من خیلی آرزو دارم؛ یکی از نشانه های من این است که بتوانم ارکستر بزرگ و عالی را در منزل موسیقی تشکیل بدهم. از سوی دیگر نیز گروه های موسیقی میدان داشته باشند و حمایت شوند. کارگاه های هنری متفاوت دایر شود و تجربه های اهل فن در اختیار جوانان قرار داده شود. آرزو دارم جهت تمام بانوان عرصه موسیقی کاری بکنم.

وی افزود: عزیزانم تلاش کنید این نهاد را حفظ کنید چون اگر نباشد باز هم همان فاصله زیاد «انجمن اخوت» تا انجمن موسیقی را خواهیم دید. من چندی پیش به کشور جمهوری آذربایجان دعوت شدم و حیرت کردم از نظامی که در موسیقی آنها وجود دارد. کشوری که تصویر اسکناسش تار و کمانچه و دایره است با کشوری که هنگامی که می خواهند تار و کمانچه را در تلویزیون نشان بدهند با گل و گلدان آن را می پوشانند تفاوت دارد. بعد کمک کنید تا به ایده آل های شما برسیم و همانطور که شما می خواهید کار کنیم.

داود گنجه ای قائم مقام منزل موسیقی هم در این جلسه اظهار کرد: من هم کلمه رانت را می فهمم. من می دانم نیت آقای ساکت نیت بدی نیست. امسال همین آقای پیرنیاکان با رفاقتی که با دولت تازه دارد کاری کرد پولی به منزل موسیقی بدهند. دو ماه است منزل موسیقی حقوقی ندارد بدهد. به شرفم قسم ما اصلا حقوق نگرفتیم. اگر پولی هم از این ور آن ور می گیریم عینش را به حساب منزل موسیقی ریختند که آقای وفایی مثل شیر روی آن نظارت دارد. شرافتا از فردا در منزل موسیقی روی شما باز است هر کس انتقاد دارد، بگوید. اگر نوربخش نتوانست، می رود. من هم از خدایم است بروم. بعد از شما عزیزان می خواهم حرف های استاد فخرالدینی این پیر دیر موسیقی را گوش بدهیم و دوستی پیشه کنیم. منتقدان عزیز بیایید باهم رفیق و دوست باشیم. راست بگوییم، مرد باشیم و همه با هم همبسته باشیم.

هوشنگ کامکار نیز در بخش نهایی این نشست گفت: از منتقدان هم می خواهم در جهت سازندگی منزل موسیقی ما را کمک کنند. بحث من این است که اگر کسی می تواند راجع به خوانندگی زن اقدام کند بیاید بالا. ما باید در این زمینه ها کار کنیم. البته گروه کامکارها در این زمینه کارهایی را انجام داده هست. من بر این باورم باید موسیقی را درست کرد و فضا را به سمتی برد که همه کسانی که در این زمینه موارد مبهمی دارند، راهنمایی شوند.

آماده کنار رفتن از منزل موسیقی هستیم ، ما رانت‌خوار نیستیم

واژه های کلیدی: فعالیت | موسیقی | منتقدان | موسیقی حرام | بررسی عملکرد | شورای عالی انقلاب فرهنگی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs