دوربین آموزش داوطلب داوطلبان اخبار کنکور و دانشگاه

دوربین: آموزش داوطلب داوطلبان اخبار کنکور و دانشگاه

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری جدیدترین بازیگر تئاتر افشین هاشمی کیست؟

به گزارش ایسنا، طبق گزارش رسیده، فرجاد در این نمایش در نقش طیاره ایفای نقش می کند. طیاره شخصیت معروفِ خیمه شب بازی است که در این نمایش در شمایلی دیگر ظاهر می ش

جدیدترین بازیگر تئاتر افشین هاشمی کیست؟

جدیدترین بازیگر تئاتر افشین هاشمی کیست؟

عبارات مهم : حیوان

مونا فرجاد به نمایش «شیرهای خان بابا سلطنه» افشین هاشمی پیوست.

به گزارش ایسنا، طبق گزارش رسیده، فرجاد در این نمایش در نقش طیاره ایفای نقش می کند. طیاره شخصیت معروفِ خیمه شب بازی است که در این نمایش در شمایلی دیگر ظاهر می شود.

جدیدترین بازیگر تئاتر افشین هاشمی کیست؟

مونا فرجاد پیش تر در نمایش های «هملت» به کارگردانی آرش دادگر، «بیوه های غمگین سالار جنگ» شهاب الدین حسین پور، «نقل ذبیح» محمد حاتمی، «هتلی ها» به کارگردانی حمید آذرنگ و …. ایفای نقش کرده است.

«شیرهای خان باباسلطنه» یک نمایشِ خوش حالی آورِ موسیقایی (کمدی موزیکال) است که قصه ی آن در صد سال پیش می گذرد.

به گزارش ایسنا، طبق گزارش رسیده، فرجاد در این نمایش در نقش طیاره ایفای نقش می کند. طیاره شخصیت معروفِ خیمه شب بازی است که در این نمایش در شمایلی دیگر ظاهر می ش

افشین هاشمی که چهار سال از به صحنه رفتن آخرین نمایشنامه اش می گذرد، تازه ترین نمایشنامه اش – «شیرهای خان باباسلطنه» – را مرداد و شهریور امسال در تالارِ تازه تاسیسِ شهرزاد به روی صحنه می برد.

احمد ساکت طراحی صحنه و نرمین نظمی طراحی لباس، مریم تخت کشیان عکاس و مریم نراقی مدیر فرهنگی و مشاور رسانه این پروژه هست.

افشین هاشمی راجع به چگونگی نگارش این نمایشنامه عیناً از تاریخ نقل می کند:«ناصرالدین شاه تصمیم گرفت باغ وحش بسازد و شخصا به تربیت و نگهداریِ انواع و اقسام حیوانات وحشی بپردازد؛ بعد نخستین باغ وحش کشور عزیزمان ایران یا «مجمع الوحوش» در منطقه ی دوشان تپه (میدان شهدای فعلی) بنا قرار داده شد؛ باغی که سردرش با نقاشی های متفاوت از اشکال شیر، ببر، پلنگ و مناظری از شکارهای عصر ناصری تزیین شده است بود و در آن یک میمون، چهار شیر نر و ماده از کوه های شیراز، سه ببر از مازندران و یک یوز و سه پلنگ از جاجرود و پنج خرس از دماوند نگهداری می شد. این مکان روزهای تعطیل به خاص سیزده به درها جزو تفریحگاه های پایتخت کشور عزیزمان ایران نشین ها به حساب می آمد و جز در مواردی که شاه حضور داشت، بقیه اوقات مردم عادی به آسانی می توانستند در آن رفت و آمد کنند.

جدیدترین بازیگر تئاتر افشین هاشمی کیست؟

در آغازین روزهای ماه محرم سال ١٢٥٧ هـ.ش ، یکی از شیرهای باغ وحش فرزند ای زایید و چون شاه در شهر گرفتار برگزاری عزاداری در تکیه دولت بود، نتوانست از زائو دیدن کند. بعد به دوشان تپه تلگراف زد: حال شیر خوب است؟ متصدی تلگراف جواب داد: به حمدالله حال حیوان ها خوب هست. هنگامی که این تلگراف به حضور خان باباشاه رسید برآشفت و متصدی تلگراف را به دشنام و ملامت گرفت و فریاد کشید: شیر حیوان نیست! حیوان کسی است که او را حیوان خطاب می کند!»

واژه های کلیدی: حیوان | نمایش | تلگراف | حیوانات | کارگردانی | مونا فرجاد | نمایشنامه | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs